FC Pálava Mikulov-Agro Milotice 1:2(0:0)

Branky:61´Mikáč 1:0, 76´ Kasan 1:0, 86´ Toman 1:2

Sestava: August-Mikáč,Šlancar,Křivánek,Figel-Halčišák,Žárský,,Poredský M.,Kauer-Valenta(85´ Mikulenka), Kolaja(62ˇ Rychtárik)

K definitivní jistotě záchrany v soutěži jsme potřebovali získat bod a tomu jsme podřídili veškerou taktiku. Hráli jsme na jistotu a priorita pro nás byla neinkasovat. V prvním poločase byla hra vyrovnaná, na naší polovině hřiště jsme zhušťovali dobře prostor, hráli jednoduše a tak soupeř začal postupně nakopávat dlouhé míče, aby se vůbec dostal k blízkosti naší branky. Obě mužstva měla po jedné velké příležitosti. Ve druhém poločase jsme začali mít mírnou převahu a tím jsme si začali vytvářet brankové příležitosti. Tu největší měl z kraje druhého poločasu Radim Kolaja, bohužel nakonec se mu nepodařilo ani zakončit ve velkém vápně. V 61ˇ se zaskvěl výborně hrající Matěj Mikáč a po individuální akci střelou k tyči nás poslal do vedení. Od té doby jsme začali na hřišti dominovat, soupeř nevěděl co dřív, bohužel jsme upustili od jednoduchosti a začali si myslet, že se nám již nic nemůže stát. Soupeř přistoupil jen k nakopávání dlouhých míčů a pomalu se hra začala vyrovnávat. Díky naší lehkovážnosti a upuštění od dodržování disciplíny jsme soupeři přímo darovali zbytečně několik rohů a po jednom z nich nás potrestal neobsazený Kasan, kdy zakončoval na zadní tyči úplně neobsazený. Nakonec jsme si pokazili celý zápas chvilku před koncem, kdy jsme se nezajistili a propadlý míč zakončil Toman vítězným gólem v naší síti. Po utkání jsem byl nesmírně zklamaný, protože kluci do 70. minuty hráli a plnili to, co jsme si řekli. Bohužel v posledních minutách jsme ztratili vyhraný zápas naší lehkovážností a upuštění od stanovené taktiky.

Naštěstí druhý den nám pomohly Hovorany vítězstvím v Žarošicích a tak si do Hovoran pojedeme zahrát konečně bez psychického tlaku.

 

Volf Milan,trenér