FC Pálava Mikulov-TJ Velké Bílovice 3:2(1:1)

Branky:16′ Kolaja 1:0, 21′ Ferbar 1:1, 59′ Halčišák 2:1, 65′ Dvořák 2:2, 75′ Goiš 3:2

Sestava: August-Mikáč, Poredský, Rychtárik, Figel(60´Goiš)-Halčišák(89´Hajda), Žárský, Valenta., Kolaja-Ferby, Látal(84´ Mikulenka)

Hráli jsme podruhé za sebou na domácím hřišti a nepsané pravidlo je, že druhé utkání doma se nevyhrává. Nám se toto pravidlo podařilo zlomit. V prvním poločase jsme jasně dominovali, měli míč často v držení a se soupeřem jsme si de facto dělali, co jsme chtěli. Již v 16. Minutě, po neodpískané ruce v soupeřově velkém vápně, rozhodčí nechal pokračovat hru, my jsme se zmocnili opět míče a Radim Kolaja otevřel skóre. Dále jsme pokračovali v nátlakové hře, ale neproměňovali jsme šance. Bohužel soupeř z ojedinělé střely, kterou jsme zblokovali na rohový kop, vyrovnal, kdy nikým nehlídaný Ferbar krásně hlavičkou zakončil. Tento moment nás ještě více vyburcoval a předváděli jsme do konce poločasu fantastický fotbal. A kdybychom proměnili alespoň dvě z mnoha příležitostí, mohlo být po zápase již v polovině utkání. Ve druhém poločase soupeř zlepšil pohyb, ale stále jsme byli lepším mužstvem. Po signálu při rohovém kopu, který fantasticky provedli Honza Valenta s Markem Látalem, již neměl problém Martin Halčišák míč doklepnout do branky a ujali jsme se opět vedení. Po vstřelené brance jsme vyklidili střed hřiště a umožnili tak soupeři, aby podnikl několik útoků. Jeden takový, po naší lehkovážnosti a nesoustředěnosti, Ivan Dvořák zužitkoval a vyrovnal. Vedení získat na svoji stranu ale odmítl opět Ivan Dvořák, když tváří v tvář Tomáši Augustovi zaváhal a Tomáš tak předvedl fantastický zákrok. Pak jsme hru vyrovnali a obě mužstva předváděla útočný fotbal. Po jednom z rohů si nádherně naskočil na míč Jakub Goiš a „koníčkem“ nás poslal opět do vedení, které jsme uhájili.
Rád bych kluky pochválil za obětavý, bojovný a kolektivní výkon a zvláště v prvním poločase i za předvedenou hru. Byl to nejlepší poločas od mého jarního působení u mužstva.

Volf Milan,trenér