SK Vacenovice-FC Pálava Mikulov 2:1(1:0)

Branky:13´ Miléř 1:0, 60´ Špaček 2:0, 80´ Mikulenka 2:1

Sestava: August-Mikáč, Poredský, Rychtárik, Figel-Halčišák, Žárský, Valenta., Kolaja-Goiš, Ferby(75´Mikulenka)

Zápas začal opatrně z obou stran, jak to na první utkání sezóny bývá. Snažili jsme se hrát trpělivě, po zemi, měli jsme míč více ve své moci, ale domácí nám nedávali prostor k vážnějšímu ohrožení jejich branky. Ve 13.minutě při přechodu do útoku nám ve středu hřiště odskočil míč při zpracování, domácí se ho zmocnili a z rychlého útoku vstřelili první branku. My jsme se po inkasované brance pokoušeli hrát stejně trpělivě, ale vázla nám souhra směrem dopředu. Ve 39´se Jakub Goiš svojí dravostí dostal před obránce a podařilo se mu zakončit, jenže míč směřující do branky fantastickým zákrokem domácí brankář zneškodnil. Ve 44´minitě domácí vytvořili před naší brankou závar a jen reflexivní zákroky Tomáše Augusta nás zachránily od inkasování.
Druhý poločas jsme trošku zvýšili aktivitu, ale obrana domácích fungovala spolehlivě. V 60´ jsme místo jednoduchého řešení obranné situace pod tlakem v rohu hřiště vymýšleli konstruktivní rozehrávku, způsobili jsme rohový kop, ze kterého jsme inkasovali z hlavičky výborně hrajícího domácího Špačka. Hned z následující akce jsme vstřelili naprosto regulérní branku, kterou nám ale rozhodčí úplně nepochopitelně pro domnělý ofsajd neuznali. V 75. Minutě jsme stáhli hru na tři obránce a šli do risku. Podařilo se nám vstřelit kontaktní branku, kdy rvavý Jakub Goiš přesprintoval po lajně domácí obránce a přihrávkou vybídl Lukáše Mikulenku ke skórování, který měl již jednoduchou pozici. Minutu poté, do třetice, Jakub Goiš po nádherném vysunutí opět zakončoval a domácí brankář skvělým zákrokem zabránil vyrovnání. Potom domácí po každém kontaktu polehávali a znemožnili nám dostat se do souvislejší hry a těsný náskok udrželi.
Musím kluky pochválit, protože se mně fotbalově líbili a kdyby u některých hráčů bylo větší nasazení, mohli jsme pomýšlet na bodový zisk.